Buderus Logano plus – gazowe kotły średniej i dużej mocy

Duża moc w kompaktowych wymiarach

Kotły Buderus Logano plus GB312 charakteryzują się wysoką, normatywną sprawnością sięgającą nawet 109%, a w przypadku kotłów Buderus Logano plus GB402 nawet 110%! Kotły kondensacyjne zapewniają bardzo wydajne ogrzewanie i pozwalają obniżyć jego koszty, co przekłada się na Twoje oszczędności. Duże otwory rewizyjne ułatwiają dostęp do poszczególnych podzespołów, co upraszcza konserwacje oraz przekłada się na kolejne wymierne oszczędności.
Oba typy kotłów są fabrycznie wyposażone we wszystkie niezbędne podzespoły. Są wyregulowane i skontrolowane tak, aby mogły pracować z danym rodzajem gazu i były od razu gotowe do pracy. Jeżeli zaplanowano instalację kaskadową, to odpowiednie przyłącza hydrauliczne i spalinowe są dostępne.

  • Logano plus GB312  – kotły o zakresie mocy od 90kW do 280kW

Buderus Logano plus GB312

Logano plus GB312

Kocioł grzewczy Logano plus GB312 jest oszczędny w każdym aspekcie. Dzięki sprawności normatywnej na poziomie nawet 109% jest on również wyjątkowo wydajny. Dzięki niewielkim rozmiarom kocioł potrzebuje do 50% mniej miejsca niż kotły grzewcze poprzedniej generacji i jest tak kompaktowy, że można go wnieść nawet przez standardowe drzwi.
Optymalna konfiguracja
Kotły Logano plus GB312 dostępne są w sześciu różnych wielkościach, zapewniając szeroką gamę mocy od 90 do 280 kW, a w instalacji kaskadowej nawet do 560 kW. Lekkie wymienniki ciepła z odlewanego aluminium zapewniają wysoką wydajność energetyczną, podobnie jak wyposażony w izolację cieplną blok kotła. Modulowany gazowy palnik z układem wstępnego mieszania oraz inteligentny układ automatyki zapłonowej umożliwiają osiągnięcie wysokich wartości sprawności normatywnej, sięgających 109%. Kotły Logano plus GB312 można eksploatować również w trybie zasysania powietrza do spalania spoza kotłowni, a ich poziom emisji hałasu w pomieszczeniu kotłowni to w przypadku najcichszych jednostek tylko 40 dB(A).
Zaleta – instalacja kaskadowa
Kotły Logano plus GB312 pozwalają realizować szereg konfiguracji instalacji bez konieczności ponoszenia istotnych nakładów na dodatkowe podzespoły (jakie w przypadku innych typów kotłów trzeba uwzględnić). Zmontowane fabrycznie kotły Logano plus GB312 pozwalają na budowę instalacji kaskadowych o mocy nawet do 560 kW. Montaż kotła jest jeszcze szybszy dzięki przygotowanym fabrycznie przewodom połączeniowym

  • Logano plus GB412 – kotły gazowe o zakresie mocy 320 kW – 640kW

Buderus Logano plus Gb402

Logano plus GB402

Koncepcja Logano plus GB412 jest ukierunkowana na łatwe projektowanie i montaż. Jednocześnie przemawia za nim wyjątkowo oszczędna eksploatacja ze sprawnością na poziomie nawet 110%.
Uniwersalne zastosowanie
Kotły Logano plus GB402 są dostępne w pięciu różnych wielkościach mocy od 320 do 620 kW. Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja wymaga o 50% mniej miejsca w porównaniu z kotłami poprzedniej generacji i umożliwia montaż także w pomieszczeniach wyposażonych w drzwi o standardowym rozmiarze. Jeżeli przejście byłoby węższe, z kotła można zdemontować obudowę. Współczynnik masy wynoszący około 1 kg na każdy kilowat mocy jest nadzwyczaj korzystny. To wszystko sprawia, że Logano plus GB402 to najlepszy wybór w przypadku modernizacji oraz nowych inwestycji w średnich lub dużych budynkach i instalacjach.

Najnowocześniejsza technologia zapewniająca najwyższą wydajność
Wbudowany w kotłach Logano plus GB402 palnik z układem wstępnego mieszania ogranicza emisję zanieczyszczeń oraz umożliwia pracę modulacji od 20 do 100%. Wydajny wymiennik ciepła odlewany z aluminium zapewnia dobre wykorzystanie energii oraz daje bardzo dużą elastyczność i wszechstronność przy projektowaniu. Regulator można zamontować z przodu lub po prawej stronie kotła. Bezpieczeństwo eksploatacji gwarantują urządzenia do neutralizacji NE0.1 oraz NE1.1, które można w prosty sposób zintegrować z kotłem. Kotły Logano plus GB402 są również bardzo ciche – poziom hałasu emitowanego w pomieszczeniu kotłowni wynosi nawet mniej niż 60 dB(A).

Udostępnij

Leave a comment