Odkamienianie instalacji wody użytkowej

Czysta woda dla Twojego zdrowia

urządzenie do usuwania kamienia

Romatic Rothenberger

Kamień w rurach wody użytkowej jest problemem w większości instalacji. Wieloletni zład powoduje obniżenie jakości wpdy pitnej, zakłócenia w przepływie, jest miejscem gromadzenia się bakterii m.in. legionelli oraz prowadzi do niechcianej.przyspieszonej eksploatacji urządzeń domowych: pralka, czajnik, zawory i itp., a w efekcie do ich uszkodzeń.

Za pomocą profesjonalnego urządzenia ROMATIC możemy skutecznie przywrócić świeżość Waszej instalacji. Technologia polega na zmiennokierunkowym przepływie wody, gdzie wypłukuje zalegający zład nieuszkadzając powłoki wewnętrznej rurociągu. Dla pełni cyklu zaleca się użyć środek dezynfekujący instalację, usuwając w ten sposób skutecznie niepożądane ogniska bakterii.

Urządzenie ROMATIC może być również wykorzystane w płukaniu małych instalacji grzewczych, płytowych wymienników ciepła i kotłów gazowych.

Płynny środek odwapniający (odkamieniający) do instalacji wykonanych z: miedzi i żelaza ROCAL ACID PLUS oraz z innych materiałów ROCAL ACID MULTI – stosowany w urządzeniach ROMATIC, nie powodujący korozji środek odwapniający do usuwania osadów kamienia i rdzy w instalacjach grzewczych, wymiennikach ciepła i obiegach chłodniczych.

ZASTOSOWANIE
Produkt rozpuszczany jest w wodzie w stężeniu 10-30% (1-3 litrów produktu na 10 litrów wody). Tym roztworem przepłukuje się instalację za pomocą pompy obiegowej odpornej na działanie kwasów, np. ROTHENBERGER ROMATIC 20 lub ROCAL 20. Pienienie się środka podczas pracy oznacza jego aktywność w rozpuszczaniu osadów. Gdy środek przestanie się pienić osady zostały rozpuszczone. Środek jest aktywny, gdy kolor roztworu jest czerwony. Przebarwienie się roztworu na kolor żółty oznacza brak dalszej możliwości rozpuszczania, co oznacza zużycie się roztworu. Przykład: podczas płukania roztwór przestał się pienić i ma barwę czerwoną: osady zostały już rozpuszczone. Gdy przestał się pienić i jego barwa jest żółta: roztwór zużyty, nadal pozostają w instalacji osady – trzeba przygotować nowy roztwór.
Uwaga: niezależnie od barwy roztworu przed jego wylaniem czy utylizacją należy bezwzględnie go zobojętnić dodając proszek neutralizujący ROCAL. Proszek wsypuje się bezpośrednio do roztworu aż ten przestanie się burzyć. Po wykonaniu płukania należy zobojętnić instalację płucząc 2-3% roztworem proszku neutralizującego, a następnie wodą.

Udostępnij