Kominek na pellet z płaszczem wodnym

Paliwo peletowe – ekologiczne rozwiązanie

Pelet (pellet) to granulat drzewny produkowany najczęściej z odpadów drewna, który stanowi coraz bardziej popularne i uznane odnawialne źródło energii stosowane w kotłach (piecach) i komikach centralnego ogrzewania. Jest to paliwo ekologiczne, które w znikomy sposób wpływa negatywnie na środowisko. Co ważne, w przeciwieństwie do węgla, ropy i gazu, bilans CO2 powstającego w wyniku spalania peletu jest równy zero.

Kominek na pellet do centralnego ogrzewania

kominek na pellet

Kominek Breta Pelet

BRETA PELET firmy Ferroli to wolnostojący kominek, tzw. potocznie koza, z płaszczem wodnym przystosowany do spalania peletu o średnicy do 8 mm i długości do 35 mm. Urządzenia te cechują się wysoką sprawnością (do 92%) i są w pełni zautomatyzowane – zarówno rozpalanie jak i sterowanie procesem spalania jest w pełni automatyczne. Termokominki te są bardzo praktyczne, mimo niewielkich wymiarów, użytkownik ma do dyspozycji pojemny zasobnik na paliwo peletowe, który w modelu 24 i 30 kW jest w stanie pomieścić do 35 kg peletu.

Konstrukcja BRETA PELET jest bardzo uniwersalna. Urządzenia mogą być ekologicznym źródłem ciepła we współpracy z instalacją c.o./c.w.u. Jednak podobnie jak w przypadku klasycznych kominków, termokominki te można również zainstalować jako wolnostojace „kozy” w pomieszczeniu mieszkalnym. W tym przypadku nie wymagają one osobnego pomieszczenia technicznego.
BRETA PELET są bardzo wygodne i proste w obsłudze. Czynności podczas użytkowania sprowadzają się zwykle do nastawy żądanej temperatury pracy i uzupełnienia zapasu peletu. Jest to możliwe dzięki inteligentnej automatyce, która w pełni kontroluje pracę urządzenia, instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, samoczyszczącemu się modulowanemu palnikowi peletowemu.
Układ grzewczy z kominkiem Breta Pelet

Układ grzewczy z kominkiem Breta Pelet

Zalety kominka na pellet z płaszczem wodnym:

  • Atrakcyjna cena.
  • Wbudowany płaszcz wodny.
  • Inteligentna automatyka kontrolująca pracę urządzenia i instalacji grzewczej.
  • W pełni zautomatyzowane rozpalanie i sterowanie spalaniem.
  • Samoczyszczący się, modulowany palnik peletowy.
  • Możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. oraz dodatkowego regulatora temperatury pomieszczenia. • Zasobnik na pelet (30 lub 35 kg).
  • Możliwość instalacji w pomieszczeniu mieszkalnym (urządzenia nie wymagają pomieszczenia technicznego).
  • Bogate wyposażenie, m.in.: automatyka, pompa obiegowa, naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa, termostat, wyjmowany pojemnik na popiół.
  • 3 lata gwarancji

Udostępnij